Volební konference KAuM Svazu modelářů ČR

Úvod » Volební konference KAuM Svazu modelářů ČR

Dnes jsem se zúčastnil volební konference, která se konala v Hradci Králové v restauraci Slávka za účasti zástupců 11 automodelářských klubů z možných 31 fungujících klubů (tedy platících příspěvky Svazu). Dost slabá účast vzhledem k výlevům na diskuzním fóru "skutečného slot-racingu". Přesto i tento počet zúčasněných měl šanci zvolit nové vedení KAuM. Volbou se rozhodlo, že počet členů stávající rady bude rozšířena o 2 členy a tak se volilo celkem 5 nových členů. Byli zvoleni Jan Žemlička, Stanislav Polič, Pavel Hora, Libor Putz a Tomáš Ťok. Z toho i jeden z nich se přímo neúčastnil konference. Tato pětice si do svého čela zvolila jako předsedu Jana Žemličku a jako jeho zástupce nepřítomného Stanislava Poliče.

Co jsme si zaseli, to budeme sklízet. Nemohu se smířit s tím, že ve vedení KAuM je stejný člověk, který 4 roky jako předseda nepracoval a jeho zástupcem je další modelář, který ani nepovažoval za vhodné na konferenci přijet. Co z toho plyne pro náš klub MK SRC DDM Větrník Liberec ?

1. Z našeho názvu zmizí SRC - stejně se již delší dobu profilujeme jako modeláři všeho a tedy nejen dráhových modelů.

2. Začínám podnikat vše proto, aby náš klub přestal figurovat mezi automodeláři, ale budu se snažit dostat klub mezi lodní modeláře. Ti dospělí modeláři z našeho klubu, kteří s tím budou mít problém se mohou přeregistrovat do vratislavického klubu. Věřím tomu, že to neudělají, protože se pro ně nic nemění, se stejnou licencí mohu jezdit po soutěžích všech modelářských odborností (tedy na autíčkářské, letecké, lodní raketové i plastikové atd.). Chci dosáhnout toho, abych já i členové našeho klubu měli pocit, že patříme někam, kde se vedení sekce stará o další kluby. Nechci být někde, kde to 4 roky nefungovalo a přesto stejný člověk, který za tím byl, je znovu předsedou.

Co z toho plyne pro autodráhaře v Liberci ? Tento rok ještě dotáhnu jako ředitel Seriálu maket. Příští rok už tuto funkci nebudu vykonávat. 17. listopadu se pojede naposledy 500 kol Reichenbergu ve Větrníku - v roce 2015 už ne. V prosinci se uzavře Seriál maket 2014 na autodráze ve Větrníku. V roce 2015 již náš klub závod Seriálu maket neuspořádá. Přesto budu ochoten vyvěšovat výsledky tohoto seriálu na svých stránkách. Na způsobu dodávání dat se ještě domluvíme.

Zpět na výpis