10. Dolnoslezský konkurs Bogatynia 2014

Úvod » 10. Dolnoslezský konkurs Bogatynia 2014

Od od soboty 25. října do neděle 26. 10 proběhnul 10. Dolnoslezský konkurs plastikových a papírových maket o pohár burgmistra města a gminy Bogatynia. Této soutěže se zúčastlily tři sdružení modelářů z ČR (MK DDM Větrník Liberec, Licard Liberec a RMS Rychnov u Jablonce). Přivezli jsme jak papírové tak i plastikové modely. Kromě nás z ČR obohatili tuto soutěž i účastníci z Litvy, Estonska, Lotyšska a Běloruska. Účast modelářů ze 6 států naznačovala kvalitní konkurenci, protože účastníci z východu Evropy by nevezli modely, které by neměly šanci na slušné výsledky. Protože jsem pročítal jejich konferenci tak jsem se dozvěděl, že právě účast modelářů z Česka a případně Německa je povzbudila k účasti a cestě, kterou by mnoho z nás považovalo za zcela nemožnou. Díky jim za to.

Pár faktických údajů. Soutěže se zúčastnilo 25 klubů (modelářských seskupení). Soutěžících bylo 131 a z toho byly 63 senioři, 32 juniorů a 36 žáků. Celkově bylo hodnoceno 399 modelů. Tradičně byla na vysoké úrovni starost o hosty, rozhodčí a účastníky a například v sobotu se mohli účastnit exkurze do povrchového dolu. Vyhodnocení probíhalo v přátelské atmosféře skoro hodinu a půl a čeští účastníci si rozhodně ostudu neudělali. Galerii papírových modelů si můžete prohlédnout zde a galerii plastikových modelů přidám zítra.

Jak si vedli naši modeláři?  Náš MK DDM Větrník Liberec si odvezl celkem 7 medailí – dvě zlaté, čtyři stříbrné a 1 bronzovou. Tím jsme navázali na úspěch v Lubani před 3 týdny.

Zpět na výpis