Lodě

Úvod » Lodě

14. 10. 2021 - Abbe Faria 2 neboli Abbe Faria podruhé

Předloni jsme konečně s Honzou Jeřábkem šli provětrat Abbe Fariu, kterou po mém rozdělání Honza dokončil a byli jsme spokojeni s plavebními vlastnostmi tohoto modelu. Ve spojitosti s možnostmi 3D tisku jsem koketoval s myšlenkou trup vymodelovat a vytisknout na 3D tiskárně pro děti z kroužku lodních modelářů v DDM Větrník Liberec. Dobrý záměr překazila koronová anabáze škol a školských zařízení. Nicméně vymodeloval jsem model v Deltshipu podle mnou upraveného plánku a předal model Lukášovi,... více

01. 10. 2020 - Aktualizace Lukášovy lodě Tarantul

Asi se mi podařilo rozhýbat i Lukáše a tak v lodích pod tlačítkem Tarantul se objevily nové fotografie z jeho práce. Znovu slepil dohromady trup a začal pracovat na nástavbách.

21. 09. 2018 - Mezinárodní mistrovství ČR lodních modelů kategorie C

Ve dnech 19. až 24. září letošního roku probíhá v prostorách Eurocentra v Jablonci nad Nisou Mezinárodní mistrovství ČR ve stolních modelech lodí kategori C. Pořadatelem je Jablonecký modelářský klub Admirál, který tuto výstavu pojal i jako oslavu svého 50 letého trvání od svého založení v roce 1968. Proto můžete na této... více

14. 02. 2015 - Zátěže plachetnice JIF65

Tak konečně jsem se odhodlal k metalurgickému kroku - odlití zátěží pro plachetnice JIF65, které staví naše děti na kroužku lodních modelářů. Na fotografii jsou vidět výsledky mých slévarenských pokusů.

06. 10. 2013 - Endeavour (1934) a PT boat No 596

Dvě aktualizace  v jeden den - asi se něco děje !  Konečně se můj kamarád Lukáš Stanislav (krom jiného autor designu a prostředí mé stránky) odhodlal k tomu, že se s námi podělí o své modelářské projekty. Prvním z nich je model válečného torpédového člunu z druhé světové války PT-596. Druhým modelem je maketa historické plachetnice... více

06. 10. 2013 - Přidáno dalších 6 fotografií plachetnice Abbe Faria

Protože si myslím, že by někoho mohlo zajímat, jak vyřešit některé technické problémy při stavbě této plachetnice, vyfotografoval jsem zajímavé detaily našeho řešení a umístil fotky do galerie k plachtnici Abbe Faria.

19. 09. 2013 - Kroužek lodních modelářů zahájen

Ve středu 18. září jsme znovu otevřeli kroužek lodních modelářů. Potěšitelné je to, že se přihlásilo 11 kluků a až na 3, kteří byli omluveni přišli všichni hned na první schůzku. Po nutných formalitách jsme hned začali plánovat činnost na tento školní rok. Majitelé rozestavěných plachetnic musí nutně plachetnice dostavět do konce listopadu 2013.... více

03. 09. 2013 - Plachetnice Abbé Fária a Babbeta

Konečně se něco dělo kolem obou modelů plachetnic. Model Abbé Faria jsem věnoval Honzovi Jeřábkovi, který na trupu usilovně zamakal a může se chlubit tím, že je hotov. Já sám jsem konečně potáhnul trup Babbety a přilepil k lodi kýl. Fotky lodí můžete shlédnout pod tlačítky jednotlivých modelů.

04. 08. 2010 - Dnes jsem pracoval na kormidlech všech tří lodí

Opět jsem fotil průběh prací a tak je možno shlédnout postul výroby ložiskového pouzdra hřídelí kormidel. Popisuji dvě varianty, jednu z trubiček a druhou z trubky a kluzných ložisek pro autodráhové modely.

31. 07. 2010 - Úpravy a progres na tutorialech

Nahromadilo se mi několik fotografií z prací na modelech a tak jsem raději všechny tutorialy rozšířil o malé kroky ve stavbě.

« < 1 2 > »