Jak dál ?

Úvod » Jak dál ?

Někdy je zapotřebí uklidit a to pořádně. Za dva roky mé stránky oslaví takové kulaté výročí - 20 let od jejich uvedení do provozu. Od doby, kdy jsem stránky tvořil od základů sám a pomalu objevoval možnosti a doplňky jsem se dostal k tomu, že mí přátelé mi pomohli stránky vylepšit a nyní je mám ve stavu, kdy funguji díky laskavosti firmy Cliquo Lukaše Stanislava na firemním systému. A tak jsem se pozastavil i nad tím, kam se dostal také jejich obsah. Jestli ten obsah ještě může oslovit další zájemce, kteří mají modelařinu čehokoliv jako koníčka. Za těch bezmále 20 let jsem zažil mnoho webů, kterých bylo jako hub po děšti, ale také zažívám období, že najednou zjišťuji, že se na síti prakticky užitečných informací pro modeláře nedohledám. Uvědomil jsem si také to, že i mé stránky už takovou informaci nepřinášejí.

Koukám na ně a vidím - propozice závodu, výsledky závodu, propozice závodu, výsledky závodu a tak bych mohl pokračovat stále dále. Informace pro úzký okruh lidí a ještě informace na kterých ztrácím spoustu času a třeba i pro mě v nevhodnou dobu. Abych třeba mohl vystavit výsledky po jednom závodu, tak musím tři hodiny sedět u počítače a data zadávat do systému a formátovat do nějakého přehledu. Když jsem s výsledkovým servisem začínal byly to 4 kategorie a 6 závodů ročně. V současné době už je to 8 kategorií a 8 až 10 závodů ročně. Těchto závodů se z určitých důvodů neúčastním a ani v blízké budoucnosti účastnit nebudu, ale přesto jsem to celkem dělal rád, protože to bylo pro kamarády. Ovšem i to někdy člověka unaví, obzvlášť, když si pak někde na jiných automodelářských webech přečte, že to zase trvá než se výsledky z maket ostatní lidé dozví. No, je to tím, že prostě ty výsledky zpracovává na web člověk (já), který má jiné záliby a o prioritách ani nemluvím.

Jen pro zajímavost. Podívejte se po síti na weby automodelářů jak jsou aktuální, jak je na nich živo a na jaké úrovni jsou. To ani nemluvím o takzvaném webu komise automodelářů při Svazu modelářů ČR. Stejně tak se týká i automodelářských diskuzních fór na našem webovém prostoru. A to si myslím, že je na tom dokonce fórum pro komerční autíčkáře o 100% lépe než to fórum pro ty kolem "opravdového slot racingu". Ale asi to modelářům stačí. Hlavně aby ty výsledky maket byly co nejrychleji a to nejlépe ihned po odjetí závodu.

Trochu jsem možná odběhl od tématu, ale mělo to svůj důvod. Začal jsem tedy uklízet. Nejprve jsem odklidil témata, na kterých jistě nebudu pokračovat. Poté jsem se podíval na odkazy, které na svých stránkých doporučuji. Tak jsem hned odstranil ty, na kterých se více než 3 roky nic nezměnilo. Ovšem je to jen takový kosmetický úklid, kterého si moc lidí nevšimne.

Mým záměrem je to, že bych chtěl, aby se na mé stránky začali vracet lidé, kteří se rozhodli, že by si mohli zpříjemnit volný čas modelařením a hledají nějaké postrčení v jejich zálibě. Uvědomil jsem si to, že pro svůj dobrý pocit nepotřebuji návštěvníky, kteří hledají jen to, na jakém jsou místě v tabulce kategorie A nebo B a když se to nedozví v neděli po sobotním závodě, tak to potřebují sdělit všem okolo. Chci, aby stránky pomohly mladým modelářů v tom, jak vůbec začít. Výsledkový servis mohou zkusit nabídnout ti, kteří to umí lépe než já.

Tak proto ten úklid. Výsledkový servis poskytnu do konce tohoto kalendářního roku a pak budu muset své kamarády zklamat. Budou muset najít jinou cestu a popřípadě jiný web, kde se výsledky závodů budou objevovat. Doufám, že to mí kamarádi pochopí a nebude to stínem v našem dalším přátelství. Chci opravdu věnovat svůj web modelářským nápadům, dovednostem a umu lidských rukou. Tomáš a Pavle, děkuji za pochopení.

Zpět na výpis