Poslední soutěž papíráků 2014 - Neratovice

Úvod » Papíráky » Poslední soutěž papíráků 2014 - Neratovice

V pátek po skončení kroužku automodelářů jsme ve složení Michal Erben (medium), Honza Jeřábek a já vyrazili od libereckého domku na cestu do Neratovic nebo-li neratek.  Dvě třetiny cesty jsou po rychlostní silnici a tak za necelé dvě hodiny jsme byli na místě. Šli jsme okouknout situaci, o které již Ondra psal a rozhodli jsme se nechat modely v autě a vyrazili obhlédnou nějaké markety a zakoupit něco k jídlu. Jen podotýkám, že to vlastně u těch, kteří se přihlásili jako rozhodčí nebo do Rychlé roty, nebylo vůbec zapotřebí. Ondrovy bagety a štrůdl, koláče kluků z Kyjova a dovezené pizza by nakrmily snad všechny účastníky a možná by se dostalo na některé návštěvníky. Samozřejmostí byl bufet s kávou čajem. Ale to vše bylo zatím jen v rámci prologu.

Kolem čtvrt na jedenáct jsem postřehnul, že účastníci prodloužené taneční již odchází a tak jsem klukům řekl, že jdeme do auta pro krabice s modely. Trvalo to ani 5 minut a když jsme přicházeli, tak byla již Rychlá rota v akci a my jsme jen stačili přesunout několik židlí a sál byl připraven k vyložení modelů na stůl. Hned jsme věděli, kam modely vyložit a stoly se začaly plnit soutěžními modely. Pánové, musím podotknout, že mé představy o tom, jak to bude probíhat (myslím časový horizont) vzaly za své. Od startu do přípravy modelů k hodnocení pro rozhodčí to trvalo slovy čtyřicet (pro prvňáky 40) minut a  rozhodčí mohli okamžitě nastoupit do akce!!!  Ještě před stěhováním jsme znali své zařazení a tak jsme se mohli věnovat jen své kategorii, kterou jsme hodnotili.

Je nás několik, kteří trávíme noc z pátku na sobotu diskuzeme o všem kolem papíru nebo dokonce lepením modelů. Probrali jsme vše od novinek mezi modely po příspěvky na diskuzním fóru modelářů, které umí zvednou tlak přispívajícím. Nějak jsem z loňska zapomněl, že je místo na lepení k dispozici a tak jsem místo lepení (vercajk jsem měl) celou noc proklábosil a se závistí sledoval Jirku a Toma jak si lepí . Před šestou v sobotu ráno se objevil Ondra s taškou křupavých rohlíků a dalšími proprietami pro snídani. Noc se ovšem táhla – nedočkavě jsem čekal na dvě novinky Spidovu Tatru a Františkovu Tatru 813 raketomet. Ty musím mít !!!

9. hodiny dopolední – dočkal jsem se. Mám je obě. Spadla ze mě ospalost a ihned jsem svůj poklad zanesl do auta. Má pokračující demence by mohla být příčinou, že modely někam položím a zapomenu na to, kam!

Volná místa na stolech zaplnily výstavní modely a velký počet prodejců z Čech a Polska měl co nabízet. Myslím, že si snad každý modelář přišel na své. Konečně jsem měl možnost prohlédnout pořádně modely všech soutěžících při denním světle a s potěšením jsem zaregistroval především vyšší kvalitu modelů dětí. Pro naše kroužky je to motivace k lépe postaveným modelů. Počet modelů nevím, ale bylo jich více než loni a hlavně hodně kvalitní. Vyhlášení probíhalo plynule od 14. hodiny a mělo spád. Stojí za zmínku také to, že výběr cen byl opravdu velký a tak děti mají možnost stavby kvalitních modelů.

Co na závěr? Byla to velmi pohodová akce, i když se Ondra oprávněně domníval, že stěhovací komplikace by mohla program nabourat. Nestalo se tak a je to vekou zásluhou Ondry a všech, kteří přiložili ruku k dílu a pomohli. Jistě Ondra našel způsob jak těmto lidem poděkovat a určitě jeho vděčnost cítili. Pro nás z Liberce se tato akce stává tradicí už jen proto, že je nám umožněno setkat se s lidmi z různých koutů republiky a podělit se o osobní prožitky.

Naše úspěchy: tradičně nás podržel Honza Jeřábek se 3 zlatými a jedným 3. místem, nově Filip Svatoš s druhým místem a stejně tak 2. místo obsadil Tomáš Mrázek se svým torpéďákem.

Nefotil jsem a tak určitě  mě doplní plno fotogalerií od dalších návštěvníků fóra papírových modelářů. Ještě jednou děkuji Ondrovi a jeho dalším pomocníků za velmi zdařilou akci, která nás naladila do předvánočního času.

Zpět na výpis