T1 Cunnigham 1:25 z WoT

Úvod » Papíráky » T1 Cunnigham 1:25 z WoT

Online hra World of Tanks je v současné době jednou z nejoblíbenějších onlajnovek alespoň v Evropě. Je potěšitelné, že komunita kolem serveru k této hře myslela i na modeláře a energii vloženou do tvorby 3D modelů pro hru dokázala využít i ke tvorbě zdařilých papírových modelů tanků v měřítku 1:50. Velmi slušně jsou provedeny textury a detaily a tak mne napadlo jeden z tanků zkusit zvětšit a postavit v měřítku 1:25. A hlavně, všechny modely jsou ke stažení zdarma ovšem na ruskojazyčném serveru worldoftanks.ru. Na evropském serveru *.eu tyto modely nenajdete. Aktuálně je těchto modelů 63 v různém stupni obtížnosti. Pokud si stáhnete model v nejlepší verzi, tak jistě nějakou úpravou dosáhnete možnost postavit slušný model i v měřítku 1:25. Pokud budete chtít s takovým modelem získávat na soutěžích nejvyšší ocenění, pak je pro vás jednodušší sáhnout po modelů polské produkce přímo v měřítku 1:25.

Můj první pokus se zvětšením vystřihovánky jsem učinil na americkém tanku T1 Cunningham. Původně jsem chtěl postavit tank Renault, nemám rád americké tanky, ale tento tank nenabízel valné možnosti mému způsobu tuningu. Proto jsem si stáhnul svého prvního američana na http://worldoftanks.ru/ru/media/10/cunningham-model/ .

Pak následovalo konverze formátu PDF na JPG v rozlišení 600 Dpi v programu Nitro Pro. V programu Paint Shop Pro jsem jednotlivé výkresy zvětšil na 200%, do měřítka 1:25, a poté jsem ve stejném programu vypreparoval jednotlivé díly, které jsem pak rozmístil na formát A4. Podle potřeby jsem si vyřezával i některé detaily a nakopíroval jsem si je tolikrát, kolikrát jsem je potřeboval mít vytisknuté. Balík s mnou upravenými výkresy najdete na https://fastshare.cz/14563156/wot-t1-cunningham-1ku25.rar . Doufám, že to poslouží jen pro osobní potřebu vás samotných, kteří si model podobně jako já chcete postavit a využít toho, že už nemusíte dělat stejné úpravy jako já.

Ve spodní části stránky najdete galerii s mým modelem, podle které můžete odhadnout mnou provedené úpravy. Pochopitelně vaše úpravy modelu mohou být ještě ve větším rozsahu než mé, ale to je již vaše volba a držím palce vám, kteří se do této práce pustíte.